Visszavágtak a dánoknak

Vereség után győzelem

29

A német–dán közös rendezésű világbajnokságra készülő magyar férfikézilabda-válogatott két felkészülési mérkőzést játszott az egyik házigazdával, Dániával. A Csoknyai István vezette magyar csapat, amelyben a székelyudvarhelyi Ilyés Ferenc is ott van, előbb sima zakóba szaladt, hogy majd visszavágjon a skandináv csapatnak.

A jövő csütörtökön kezdődő német–dán közös rendezésű világbajnokságra készülő magyarok keretéből Nagy László, Bartucz László, Vilovszki Uros és Faluvégi Rudolf nem játszott a barátságos meccsen, amelyet Magyarország Dánia ellen játszott idegenben. A dánoknál kilenc olimpiai bajnok szerepelt, mert Mikkel Hansen ezúttal sem lépett pályára, és a sérült Henrik Toft Hansen is hiányzott. Az első meccs elején a skandinávok gyorsan elhúztak 5–0-ra, majd 8–1-re, hogy végül sima 14 gólos sikert arassanak 33–19 arányban. A második meccset az elsőhöz képest sokkal jobban kezdték a magyarok, és nyolc perc elteltével 3–1-re vezettek. Támadásban, védekezésben, kapusteljesítményben és hozzáállásban is sokkal jobban teljesített a Csoknyai, Matics kapitánypáros csapata, ennek köszönhetően a 14. percben 3–6 volt az állás. Nikolaj Jacobsen dán kapitány kisvártatva időt is kért, de nem változott a játék képe. A különbség tovább nőt, hogy szünetre nyolc legyen közte a magyarok javára. A hazaiak a második félidőre kapust cseréltek, ez tartást adott nekik, és fokozatosan kezdtek felzárkózni a fáradó magyarokra, ám befogni már nem tudták, végül 28–25-ös magyar siker lett a vége.