Udvarhelyi és pesti győzelem

Véget ért a Székely–magyar labdarúgótorna

108

Csíkszereda adott otthont hétfőtől péntekig a 3. Székely–magyar utánpótlás labdarúgótornának, melyen két korosztályban tizenkét klubtól összesen huszonnégy csapat vett részt. Öt nap alatt összesen hetvennyolc mérkőzést játszottak.

Hetvennyolc mérkőzést játszottak az utánpótlástornán Fotó: László F. Csaba

Harmadik alkalommal tar­tották meg az elmúlt héten a Székely–magyar Utánpótlás labdarúgótornát, amelynek Kövér László, a Magyar Or­szággyűlés elnöke volt a fővédnöke. A tornát Tusnádfürdő, Csepel és Pest­szentlőrinc-Pestszentimre önkor­mányzata Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusával közösen szervezte, a házigazda pedig az FK Csík­szereda volt.
A tornán hat székelyföldi és hat anyaországi klubtól két korosztály (2005–2006-ban, illetve a 2007–2008-ban született gyerekek) csapatai, összesen huszonnégy gárda vett részt. Hétfő délelőttől szerda estig a csoportmérkőzéseket játszották, csütörtökön és pénteken a helyosztókat tartották. Az öt nap alatt összesen hetvennyolc mérkőzést játszottak Csíkszeredában, az Erőss Zsolt Aréna melletti műgyepes pályán, illetve a városi stadionban.
A kicsik korcsoportjában a Székelyudvarhelyi FC, míg a nagyoknál a Pestszentlőrinci Atlétikai Club győzelmével zárult a torna

Eredmények
Kicsik (2007–08-as korosztály)
A csoport: Kézdivásárhelyi SE – Marosvásárhelyi SE 6–2, FK Csíkszereda – Videoton FCF Baráti Kör Egyesület 12–0, Pestszentlőrinci Atlétikai Club – Marosvásárhely 7–1, Kézdivásárhely – Csíkszereda 5–1, Szentlőrinc – Videoton 16–0, UTE Labdarúgó Akadémia – Szentlőrinc 1–1, Kézdivásárhely – Videoton 3–0, UTE – Videoton 15–1, Csíkszereda – Marosvásárhely 2–1, UTE – Kézdivásárhely 9–0, Csíkszereda – Pestszentlőrinc 0–4, UTE – Marosvásárhely 3–4, Kézdivásárhely – Szentlőrinc 1–0, UTE – Csíkszereda 2–1, Marosvásárhely – Videoton 8–1.
B csoport: Kisvárda Labdarúgó Akadémia – Óbudai ASR Gázgyár 8–1, Székelyudvarhelyi FC – Gyergyószentmiklósi Jövő FC 3–0, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Csepel Utánpótlás Sportegyesület 5–0, Udvarhely – Gázgyár 8–0, Sepsi OSK – Gyergyói Jövő 4–1, Udvarhely – Csepel 6–1, Gyergyó – Gázgyár 1–0, Gyergyó – Csepel 7–2, Kisvárda – Sepsi OSK 5–0, Udvarhely – Kisvárda 3–0, Csepel – Gázgyár 1–2, Gyergyó – Kisvárda 2–9, Csepel – Kisvárda 0–10, Székelyudvarhely – Sepsi OSK 4–1.
Arany ág (1–4. helyek): Székelyudvarhely FC – Pestszentlőrinc 5–0, Kézdivásárhely – Kisvárda 0–7, Kézdivásárhely – Szentlőrinc 0–1, Udvarhely – Kisvárda 4–2, Szentlőrinc – Kisvárda 3–1, Kézdivásárhely – Udvarhely 2–7.
Ezüst ág (5–8. helyek): Sepsi OSK – FK Csíkszereda 0–7, UTE – Gyergyószentmiklós 10–0, Sepsi – Gyergyó 1–6, UTE – Csíkszereda 5–1, Csíkszereda – Gyergyó 3–3, UTE–Sepsi 15–0.
Bronz ág (9–12. helyek): Gázgyár – Videoton 2–6, Marosvásárhely – Csepel 4–0, Gázgyár – Csepel 0–2, Marosvásárhely – Videoton 14–1, Marosvásárhely–Gázgyár 6–1, Videoton–Csepel 4–2.
A rangsor: 1. Székelyudvarhelyi FC, 2. Pestszentlőrinc, 3. Kis­várda, 4. Kézdivásárhely, 5. UTE, 6. FK Csíkszereda, 7. Gyergyószentmiklós, 8. Sepsi OSK, 9. Marosvásárhely, 10. Videoton, 11. Csepel, 12. Gázgyár.
Nagyok (2005–06-os korosztály)
A csoport: Pestszentlőrinc – Vi­de­oton 3–0, Kézdivásárhely – Ma­ros­vásárhely 2–1, FK Csíksze­reda – UTE 0–0, Szentlőrinc – Marosvásárhely 4–3, Csíkszereda – Kézdivásárhely 6–0, UTE – Kézdivásárhely 7–4, Videoton – Csíkszereda 3–0, UTE – Ma­ros­vásárhely 3–3, Szentlőrinc – Kéz­divásárhely 9–1, Szentlőrinc – Csíkszereda 2–1, Marosvásárhely – Videoton 0–0, UTE – Pestszentlőrinc 1–1, Kézdivásárhely – Videoton 2–6, UTE – Videoton 4–3, Marosvásárhely – FK Csíkszereda 0–1.
B csoport: Sepsi OSK – Gyergyó 3–1, Gázgyár – Kisvárda 5–1, Székelyudvarhely – Gyergyó 2–0, Csepel – Sepsi OSK 5–1, Udvarhely – Gázgyár 4–2, Gázgyár – Csepel 2–1, Gyergyó – Kisvárda 1–0, Kisvárda – Csepel 6–1, Sepsi OSK – Udvarhely 3–0, Csepel – Székelyudvarhely 1–0, Gyergyó – Gázgyár 4–0, Csepel – Gyergyó 0–1, Sepsi OSK – Kisvárda 0–1, Sepsi – Gázgyár 2–3, Udvarhely – Kisvárda 1–0.
Arany ág (1–4. helyek): Pest­szentlőrinc – Székelyudvarhely 1–0, Gyergyószentmiklós – UTE 0–2, Gyergyó – Udvarhely 1–1, UTE – Udvarhely 1–1, Szentlőrinc – UTE 5–3, Szentlőrinc – Gyergyó 2–0.
Ezüst ág (5–8. helyek): Gázgyár – FK Csíkszereda 0–3, Videoton – Kisvárda 0–3, Gázgyár – Kisvárda 0–4, Videoton – Csíkszereda 0–2, Csíkszereda – Kisvárda 3–0, Videoton–Gázgyár 4–1.
Bronz ág (9–12. helyek): Marosvásárhely – Sepsi OSK 1–1, Kéz­divásárhely – Csepel 2–2, Sepsi – Csepel 2–2, Kézdivásárhely – Marosvásárhely 2–2, Marosvásárhely – Csepel 0–1, Kézdivásárhely – Sepsi OSK 1–7.
A rangsor: 1. Pestszentlőrinc, 2. UTE, 3. Székelyudvarhely, 4. Gyergyószentmiklós, 5. FK Csíkszereda, 6. Kisvárda, 7. Videoton, 8. Gázgyár, 9. Sepsi OSK, 10. Csepel, 11. Marosvásárhely, 12. Kézdivásárhely.

HN-összeállítás

Akár ez is tetszhet

Hozzászólások lezárva, de 1 | trackbacks és Pingbacks vannak nyitva.