Nem borult a papírforma

15

Az előzetes papírforma szerint alakult a labdarúgó harmadik ligában a megyei csapatok szereplése a 10. játéknapon. Az FK Csíkszereda simán győzte le az utolsó helyezett Medgyesi Gaz Metan II-t, míg a Székelyudvarhelyi FC nem tudott borsot törni a Szászrégen orra alá. Botlott a Nagybánya, így az FK egy helyet előrelépett.

Csíki tumultus a medgyesi kapu előtt Fotó: fkcsikszereda.ro

Folytatódtak hétvégén a labdarúgó harmadik liga küzdelmei a 10. fordulóval, amelyben az FK Csíkszereda az utolsó helyezett Medgyesi Gaz Metan második számú csapatát fogadta. Rögtön támadásban találta magát az FK a meccsen, és sorra jöttek a helyzetek, ugyanakkor ezek még nem mentek be, hogy egyszer a vendégek is ráijesszenek a csíkiakra. A 16. percben aztán Magyar egy jobb oldali beadást értékesített. Alig húsz perc alatt a fiatal csatár két alkalommal még betalált, mesterhármast elérve. A második félidőben a csíki alakulat egyértelműen dominált, sorra jöttek a helyzetek ezúttal is. Ezúttal Magyari mellé Mitra tudott feliratkozni a gólszerzők közé a maga két találatával.
A Székelyudvarhelyi FC a Szászrégeni Avântult igyekezett meglepni idegenben. Ehhez mérten bátran kezdtek, ők voltak, akik helyzetekig jutottak el, hogy ez visszájára süljön el. A hazaiak ugyanis első akciójukból gólt szereztek. A folytatásban kissé megnyitotta védelmét az SZFC, és volt is helyzet. Érkezett a válasz a hazaiaktól, egy ellentámadás végén ismét Truța került helyzetbe, és 18 méterről hatalmas gólt akasztott Tudose kapujába. A második félidőben a hazaiak átengedték a kezdeményezést az SZFC-nek, ám hiába a fölény, a labda nem akart beakadni a hazai kapuba. A szászrégeniek is növelhették volna előnyüket, ám a 61. percben egy ellentámadás végén Tudose hatalmasat védett a hazai csatárral szemben. Két perccel később megpecsételődött az SZFC sorsa, a játékvezető Bolozánt küldte ki pirossal, miután szerinte akarattal köpött egy másik játékos felé. Innen már nem volt visszaút, és a pontok Régenben maradtak.

3. Liga, 5. csoport, 10. forduló

FK Csíkszereda – Medgyesi Gaz Metan II. 5–0 (3–0) /Magyari Szilárd (16., 30., 36.), Mitra Szilárd (54., 87.).
Az FK felállítása: Somogyi – Majzik, Mitra, Berde, Vízi (Antal, 66.), Veres, Jebari (Csűrös, 74.), Eder (Pál, 46.), Solymosy, Magyari (Bajkó, 82.), Györgyi.

Szászrégen – Székelyudvarhelyi FC 2–0 (2–0) /Truța (15., 30.)/.
Az SZFC felállítása: Tudose – Mușea (Vékás, 75.), Cucuruzan, Mintaș, Bolozan, Locotuș, Péter, Stăncuțu, Tankó, Chifu, Györgydeák (79., Ungur), Bálint.

A forduló további eredményei: Kolozsvári Sănătatea – Dési Unirea 3–1, Tordai Arieșul – Nagybányai Minaur 2–2, Marosvásárhelyi MSE – Besztercei Gloria 1–1, Szászhermány – Lénárdfalva 0–3, Tasnád – Kolozsvári CFR II. 2–2, Barcarozsnyói Olimpic Cetate – Radnóti SK 3–0.

1. Lénárdfalva 10 8 0 2 30–10 24
2. FK Csíkszereda 10 7 1 2 27–7 22
3. Nagybányai Minaur 10 6 4 0 17–5 22
4. Kolozsvári CFR II. 10 5 4 1 25–14 19
5. Kolozsvári Sănătatea 10 6 1 3 21–13 19
6. Barcarozsnyói Cetate 10 6 1 3 10–7 19
7. Szászrégeni Avântul 10 4 4 3 11–10 16
8. Tasnádi Unirea 10 3 5 2 19–17 14