Középmezőnyben a TCT

63

Szeben és környéke adott otthont az ország legrangosabb országúti kerékpáros körversenyének, amelyen pro-kontinentális és kontinentális csapatok, valamint két válogatott vett részt. Az induló csapatok között volt a Tusnad Cycling Team is, az utolsó szakasz előtt a csíkszeredai gárda a középmezőnyben helyezkedett el. A Szeben Körverseny egyik betétfutama az amatőrök számára is nyitott King Of The Mountain volt, ahol remek eredményeket ért el két csíkszeredai gyerek.

Crista Daniel az első szakaszon minden részsprintet megnyert

Jól szerepeltek a Tusnad Cycling Team sportolói a Szeben Kerékpáros Körverseny első négy szakaszán, az ország idei legrangosabb országúti viadalának első etapján Crista Daniel minden részsprintet megnyert. A nemzetközi versenynaptárban 2.1-es szorzóval szereplő viadal első napján, szerdán Szeben központjában rendezték a prológot, amelyet a román válogatott tagja, Andrei Nechita nyert meg, a TCT-ből Crista Daniel a 11., Mertin Lestido a 48., Miralles José Rigo a 78., Ramos Ruben a 95., Sebestyén Szabolcs a 104., Novák Károly Eduárd pedig a 105. helyen zárt. Az első szakaszon Crista Daniel végig szökésben volt, és az etap minden sprintjét megnyerte, a második szakaszon Ramos Ruben nyert egy időközi sprintet. A második szakaszon Novák Károly Eduárd feladta a viadalt, a csíkszeredai kerékpáros jobb lába fájt, és úgy döntött, nem teszi ki nagy erőfeszítésnek testrészét, hiszen számára a riói paralimpián az aranyérem a cél.
A Nagyszeben – Szentágota – Nagyszeben (193,5 km) szakaszt az ausztrál Steele von Hoff (One Procycling) nyerte, a TCT-ből Gabriel Ruben Ramos a 9., Rigo José Miralles a 22., Marto Lestido a 30., Daniel Crista a 68., Novák Károly Eduárd a 103., Sebestyén Szabolcs a 104. helyen zárt. A Nagyszeben – Medgyes – Szebenjuharos (210 km) szakaszt Nyikolaj Mihajlov (bolgár válogatott) nyerte, Ramos a 16., Lestido a 32., Mirallesa 43., Sebestyén a 84., Crista a 94. helyen zárt. Szombaton a Transzfogarason a Bâlea-tó felé (6,8 km) tartott egyéni időfutamot az orosz Kiril Pozdnyakov (Synergy Baku Cycling Project) nyerte, Ramos az 59., Lestido a 62., Miralles a 63., Crista a 87., Sebestyén pedig a 88. lett. A verseny utolsó szakasza – amelyet a Nagyszeben – Popláka – Szelindek – Nagyszeben, 143,1 km – lapzártánk után ért véget.

Remekeltek a gyerekek
Pénteken a Szeben melletti Szebenjuharoson tartottak kerékpáros hegyiversenyt, amelyen 237 amatőr és profi versenyző vett részt. A viadalon a Tusnad Cycling Team két kerékpárosa, Novák Edvárd és Novák Edmond is indult, mindketten remek helyezést érve el. Novák Edvárd összetettben az 50., Novák Edmond a 129. helyen ért célba, a versenyt 172-en fejezték be.

Tour de France
A címvédő Chris Froome nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny nyolcadik, szombati szakaszát, sikerével az összetettben is élre állt. A Pau és Bagneres-de-Luchon közötti pireneusi etapon a végső győzelemre esélyes versenyzők az utolsó emelkedőig együtt tekertek. Ekkor többen is megpróbálkoztak ritmusváltással, de senki sem járt sikerrel, a favoritok közül egyedüliként a háromhetes viadal elején többször bukó Alberto Contador maradt le. A célba lejtmenet vezetett és Froome váratlanul ezen a részen lépett meg riválisaitól, így 13 másodperces előnnyel nyerte meg a szakaszt vetélytársai előtt. Csütörtökön Mark Cavendish nyerte meg a Tour hatodik szakaszát, az idei viadalon harmadik szakaszgyőzelmét arató brit a német Marcel Kittelt és a brit Daniel McLayt előzte meg a sprintbefutóban az Arpajon-sur-Cere és Montauban közötti etapon. Pénteken a brit Steve Cummings nyert a L’Isle-Jourdain és Lac de Payolle közötti szakaszon. Betegség miatt visszalépett Alberto Contador, a kétszeres Tour-győztes spanyol versenyző lázzal bajlódott, s ugyan tegnap kerékpárra ült, körülbelül 104 kilométerrel a kilencedik szakasz vége előtt leszállt, és feladta a viadalt. Contador kétszer esett el az idei Tour első két etapján, az éllovas Chris Froome-mal szemben több mint háromperces hátránya volt a mai szakaszt megelőzően. A 33 éves kerékpáros 2014-ben is feladta a Tourt, akkor egy bukás során sérült meg.
Eredmények: Tour de France: 6. szakasz (Arpaion-Sur-Cere – Montauban): 1. Mark Cavendish (Dimension Data), 2. Marcel Kittel (Etixx-Quick-Step), 3. Daniel McLay (Fortuneo); 7. szakasz (L’Isle-Jourdain – Lac de Payolle): 1. Steve Cummings (Dimension Data), 2. Daryl Impey (Orica), 3. Daniel Navarro (Cofidis); 8. szakasz (Pau – Bagneres-de-Luchon): 1. Chris Froome (Sky), 2. Daniel Martin (Etixx – Quick-Step), 3. Joaquim Rodríguez (Katyusa). 9. szakasz (Vielha Val D’aran – Andorra-Arcalis): 1. Tom Dumoulin (Giant-Alpecin), 2. Rui Alberto Faria da Costa (Lampre-Merida), 3. Rafal Majka (Tinkoff Team). Összetettben Chris Froome (Team Sky) vezet Adam Yates (Orica-BikeExchange) és Daniel Martin (Etixx-QuickStep).