Kettőből kettő

Parázs meccsen verték a címvédőt

37

A Csíkszeredai Sportklub remekel eddig az első magyarországi túráján, és két meccsből kettőt nyert meg, a címvédő Ferencvárost is legyőzték. A Gyergyói HK két hazai meccsén teljesen ellentétes képet nyújtott.

Nagyot küzdött a Fradi és a Sportklub a pontokért Fotó: fradi.hu

Első magyarországi kiszállásán vesz részt a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata az Erste Ligában, ahol előbb a címvédő Ferencváros-Telekom vendégei voltak a kék-fehérek.
Igazi hokicsemege volt a semleges szurkolók szemében, hiszen mindkét csapat mindent beleadott, és egy nagyon látványos, harcos meccset vívtak. A gólfesztivált a Fradi nyitotta meg, hogy innen 2–1-re fordítson a Sportklub a második felvonásban. Ekkor nagyon megnyomta a Fradi, és zsinórban három gólt is szereztek, míg a Sportklub játékosai nem éltek a lehetőségeikkel. Feladni viszont nem adták fel, ezúttal rajtuk volt a sor, hogy zsinórban három gólt szerezzenek. Utóbbit a hosszabbításban, amelyet Taratuhin jegyzett, két pontot szerezve a Sportklubnak.
Tegnap a Hokiklub Budapest vendégei voltak a kék-fehérek, akik közel 50 percig eredménytelenek voltak. Kiss Bence eszén sehogy sem tudtak túljárni, míg a hazaiak a 18. percben betaláltak Adorjánnak. A Sportklub viszont türelmesen játszott, az utolsó 10 percben erődemonstrációt tartott, amelynek eredményeként 4 gólt sereztek, behúzva a három pontot.

Hullámvasúton a GYHK
A Gyergyói HK két hazai meccset tudott le szombaton és tegnap este. Előbb a Fehérvári Titánokat fogadták, akik ellen egyértelmű esélyesként léptek jégre. A piros-fehérek már a 7. percben megszerezték a vezetést Zagidulin révén, majd egy hosszú, 40 perces gólcsend következett. Ekkor a kapusok és a kiállítások vették át a főszerepet. A harmadik felvonás közepén Zagidulin parádés lacrosse-góllal növelte a hazai csapat előnyét, majd a vége előtt egy perccel már a mesterhármast is megszerezte. Ruczuj viszont nem tudta kapott gól nélkül lehozni a meccset, hiszen Erdély végül betalált.
Tegnap este már a Brassói Corona látogatott Gyergyó­szentmiklósra. A piros-fehérek ezt az összecsapást viszont nagyon elrontották. Már az első harmadban tetemesnek mondható háromgólos hátrányba kerültek. A végső döntés az utolsó felvonásra maradt, amikor az első percekben a Corona négy gólt szerezve kiütésesnek mondható győzelmet aratott.

Erste Liga, eredmények
Péntek: Ferencváros-Te­le­kom – Csíkszeredai Sportklub 4–5 (1–1, 2–1, 1–2, 0–1) – h. u. /Kulmala (13.), Tóth A. (33.), Sarcia (36.), Roczanov (48.), illetve Kuljas (20., 56.), Brophey (24.), Taratuhin (51., 61.)/; Brassói Corona – Fehérvári Titánok 4–1 (0–0, 1–0, 3–1) /Fowlie (37.), Bíró M. (42.), Molnár Zs. (56.), Gliga (60.), illetve Császár (47.)/; Dunaújvárosi Acélbikák – Schiller-Vasas HC 6–4 (2–1, 2–2, 2–1); Debreceni DEAC – Újpest 3–4 (2–2, 1–2, 0–0).
Szombat: Gyergyói HK – Fehérvári Titánok 3–1 (1–0, 0–0, 2–1) /Zagidulin (6., 47., 59.), illetve Erdély (60.)/.
Vasárnap: Gyergyói HK – Brassói Corona 4–9 (1–4, 1–1, 2–4) /Constantin (12.), Zagidulin (28., 48.), Lescovs (57.), illetve Stephenson (7.), Péter (8., 18.), Tranca (19.), Molnár Zs. (37.), Fowlie (41., 43.), Rabbit (43.), Boriszenko (44)/; Hokiklub Budapest – Csíkszeredai Sportklub 1–4 (1–0, 0–0, 0–4) /Lőczi (18.), illetve Shalla (50.), Becze (53.), Rokaly Sz. (55.), Pelley (57.)/. A Ferencváros-Telekom – Dunaújvárosi Acélbikák, illetve az Újpest – Schiller-Vasas HC meccsek tegnap este lapzárta után értek véget.
A mai műsor: Debreceni DEAC – Csíkszeredai Sportklub (19).