Ketten továbbmentek

49

A három romániai csapatból kettő ment tovább a labdarúgó Európa Liga negyedik selejtezőkörébe. Amint az várható volt, a CSU Craiova nem bírt a Lipcsével, míg a Kolozsvári CFR könnyedén, illetve a FCSB kínkeservesen lépett tovább.

Túl van a labdarúgó Európa Liga a harmadik selejtezőkörön is. A sorozat ezen szakaszában három romániai csapat volt érdekelt. A CSU Craiova az idegenbeli 3–1-es vereség után döntetlent ért el a RB Leipzig ellen, így kiesett. A FCSB az odavágón elért 0–0 után nagyon közel állt a kieséshez a National Arénában, de a ráadás perceiben szerzett góllal 2–1-es sikert könyvelhetett el a Hajduk Split ellen. A Kolozsvári CFR érvényesítette a papírformát, és hazai pályán is simán verte az örmény Alashkertet. A következő körben a CFR a Varsói Legiát kiejtő luxemburgi Dudelangeval, míg a FCSB az osztrák Rapid Wiennel találkozik. A tét a főtáblára kerülés.

Eredmények, 3. selejtezőkör, visszavágók: Kolozsvári CFR – Alashkert FC 5–0 (2–0) /Culio, (19. – büntetőből) Omrani (45+1., 62.), Hoban (58.), Mailat (90+2.)/ – továbbjutott a CFR 7–0-s összesítéssel; Universitatea Craiova – RB Leipzig 1–1 (0–1) /Baicu (85.), illetve Sabitzer (39.)/ – tj.: a Leipzig 4–2-es összesítéssel; FCSB – Hajduk Split 2–1 (0–0) /Gnohéré (55., 90+3., előbbit büntetőből), illetve Ahmed Said (82.)/ – tj.: a FCSB 2–1-es összesítéssel.