Készülhetnek a final fourra

Kiesett a Fradi, négy között a Győr és a CSM

45

Nem született meglepetés a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, és az előzetesen esélyesebbnek vélt alakulatok jutottak be a budapesti final fourba. A Ferencváros kettős vereséggel búcsúzott, a Győr kettős győzelemmel jutott tovább, míg a CSM Bukarest jobb gólaránnyal elődöntős.

Papírformának megfelelően alakultak a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntői. A Győri ETO, a Vardar Szkopje és a Rosztov Don kettős győzelemmel jutott tovább, sőt utóbbi épp a Ferencvárost ejtette ki. A Bukaresti CSM 34–21-es előnyből várhatta a Metz elleni idegenbeli visszavágót, és a kényelmes előnynek köszönhetően az is belefért, hogy hétgólos vereséget szenvedjenek Franciaországban. A final four sorsolását kedden rendezik a magyar fővárosban, a tornára pedig május 12-én és 13-án kerül sor a Papp László Budapest Sportarénában.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók

Eredmények: Győri Audi ETO KC – Buducsnoszt Podgorica 30–28 (15–15) – továbbjutott: a Győr kettős győzelemmel, 56–48-as összesítéssel; Rosztov-Don – Ferencváros 32–22 (20–12) – tj.: a Rosztov-Don, kettős győzelemmel, 63–51-es összesítéssel; Vardar Szkopje – Midtjylland 32–25 (17–12) – tj.: a Vardar kettős győzelemmel, 56–48-as összesítéssel; Metz HB – CSM Bukarest 27–20 (14–9) – tj.: a CSM 54–28-as összesítéssel.