Jól kezdték az évet

43

Elkezdődtek a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntői, amelyben két magyar, illetve egy román csapat érdekelt. A Ferencváros idegenben, míg a Győr hazai pályán győzött, ám a Bukaresti CSM ikszelt a Larvikkal Bukarestben.

A Ferencváros 28–25-re győzött a francia Metz vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája második csoportkörében, az első forduló szombati játéknapján. Az I-es csoportban az FTC szombaton a német Thüringer HC csapatát fogadja a középdöntőben.
A másik középdöntős csoportban a Győri Audi ETO KC valósággal lemosta a pályáról az év meglepetéscsapatát, a Krim Ljubljanát hazai környezetben. Görbiczék már a szünetben 11 góllal vezettek, és végül még további hatot tettek hozzá a meccs végére. Ugyanezen csoportban a tavalyi győztes Bukaresti CSM a norvég Larvikot fogadta, akik ellen nem sikerült győzniük és csökkenteni a különbséget az élmezőnnyel szemben. Igaz, a norvégok sem nyertek, hiszen 26–26 lett a végeredmény.

Szlovén bronzérem
Szlovénia szerezte meg a bronzérmet a Franciaországban zajló férfi kézilabda-világbajnokságon. A szlovénok csütörtökön az erőviszo-
nyoknak megfelelő, tisztes vereséget szenvedtek a címvédő és egyben házigazda franciák elleni elődöntőben, a horvátok viszont pénteken kimerítő csatában, hosszabbításban kaptak ki a norvégoktól, a szombat esti bronzmeccsen mégsem látszott rajtuk a csalódottság. Magabiztosan, taktikusan, gyorsan játszottak, és a második félidőben már 24–16-ra is vezettek, a hajrában azonban elfáradtak, így ellenfelük fordítani és nyerni tudott. Veselin Vujovic, a szlovén férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya úgy fogalmazott, egyszerűen nem érti, csapata hogyan nyerte meg 31–30-ra a franciaországi világbajnokság szombat esti bronzmérkőzését a horvátokkal szemben.
A Franciaország – Norvégia döntő tegnap este lapzárta után ért véget.