Mindenki, aki kreatív, tudja, mi az inspiráció. És persze igyekeznek megtalálni és megtartani, mert az inspiráció olyan, mint egy drog, amely mindenkit magabiztossá és produktívvá tesz anélkül, hogy kárt okozna. Egy ihletett ember úgy érzi, mintha bármilyen munka elérhető közelségben lenne, és örömmel vállalja a munkát, beletéve gondolatainak és érzéseinek minden mélységét és erejét, és fénysebességgel képes nagyszerű, egyedi cikkeket produkálni, ha újságírásról van szó.

De minden kreatív ember tudja azt is, hogy az ihletet megtartani, sőt, még inkább megtalálni nem könnyű feladat. A munka leggyakrabban inkább fáradtságot, mint örömöt okoz. Sokan közülünk inkább ingerültek, mint boldogok vagyunk bármilyen új feladat miatt. Nem szabad megfeledkeznünk a lustaságról, amely a közmondással ellentétben nem járul hozzá a fejlődéshez, hanem éppen ellenkezőleg, megállítja azt.

Nem csoda tehát, hogy sok kreatív ember igyekszik megtalálni az inspiráció forrását. Sokféleképpen próbáljuk felébreszteni belső érzéseinket. A nagyon banális dolgoktól kezdve, mint a teakészítés vagy a természetjárás, egészen a bonyolultabbakig, mint a meditáció vagy a pszichológiai gyakorlatok, sőt még az online kaszinójátékok is. Bármilyen furcsán hangzik, de a válaszadók nagyon nagy százaléka találja meg az online kaszinó játékok jelentős mentesítés. Tehát ha úgy dönt, hogy szerencsét próbál ebben a fajta időtöltésben, bölcsen kell megközelítenie – győződjön meg róla, hogy az oldal legális és megbízható, sok bevált módszer van.

Az inspiráció első szabálya

Ez nem azt jelenti, hogy ezek a tippek helytelenek vagy nem működnek – épp ellenkezőleg, sok közülük nagyon is hasznos… de nem mindenkinek. Ez az első szabály – mindenkinek megvan a maga egyéni inspirációs forrása, mindenki másképp hangolódik rá a munka előtt. Az egyik ember például egy vidéki nyaralás után könnyen beleveti magát a munkába, a másik inkább sétálna egy forgalmas belvárosban, vagy néhány órát számítógépes játékkal töltene. Vannak, akik zenét hallgatnak, hogy hangulatba kerüljenek, mások olvasnak, megint mások inkább egy csésze tea vagy egy kézzel készített étel mellett pihennek. Néhányat a metróutak és a város körüli séták ihlettek. Meg lehet nézni az embereket, és meg lehet keresni a hangulatukat. Jelnyelven beszélő nők, egy férfi, akinek élénkzöld lóhere tetoválás van a nyakán, egy srác, aki tökéletesen rajzol szörnyeket a vázlatfüzetébe… Ezek az apróságok emlékeztetnek arra, hogy mennyire különbözőek az emberek, és arra ösztönöznek, hogy valami újat alkoss. Más szóval, ha inspirálódni akarsz, keresd meg a saját inspirációs forrásodat.

Az inspiráció második szabálya

A második szabály az, hogy valójában nem kell messzire futni az inspirációért. Mindannyiunknak vannak olyan apró dolgok és pillanatok, amelyek boldoggá tesznek minket, és ezt ki kell használnunk. Erre kiváló példa a tea. Mi olyan különleges egy csésze teában? Semmi. De egy meleg, illatos ital megnyugtat, és segít a munka előtti hangulatba kerülni, ami gyümölcsöző. Meg kell fontolnunk, hogy mit szeretünk, mik a vágyaink. Szeretsz zivatarban pisilni? Szeret a padlón elterülve dolgozni egy üres lakásban? Inkább elmegy a kedvenc kávézójába, ahol olcsó ételek és jó zene várja? Vagy az energia forrása a győzelem egy online kaszinóban. Vagy maga a játék folyamata segít, a stratégia átgondolása. Használja ki! Igen, mindenhol megtalálhatod magad körül, csak nézz jobban körül, és gondolkodj el azon, hogy mi tesz téged egy kicsit boldogabbá. Nem kell messzire nézni. Az inspiráció a legapróbb részletekben is megtalálható, csak meg kell keresni.

Az inspiráció harmadik szabálya

Harmadszor, a hangulat fontos tényező. Nem titok, hogy a jó közérzet és a jó hangulat pozitívan befolyásolja az ügy kimenetelét, legyen szó bármilyen ügyről. Ha jól érzed magad, akkor a munka sokkal szórakoztatóbb, ami azt jelenti, hogy maga az inspiráció is a kezedbe kerül.

Végül, de nem utolsósorban, “az étvágy az étellel jön, de az ihlet az írással jön”. Nem hiába mondják, hogy nehezebb elkezdeni, mint befejezni. Az ihlet és az írás iránti vágy ritkán jön magától. Néha nagy akaraterő kell ahhoz, hogy rávegye magát, hogy leüljön dolgozni, de el kell fogadnia az elkerülhetetlent. És akkor a folyamat során a gondolatok könnyebbé válnak, a szavak jobbak lesznek, és a munka gyorsabban megy. Ahogy P.I. Csajkovszkij mondta: “Az ihlet olyan vendég, aki nem szereti a lustákat látogatni”.

Végezetül természetesen azt is el kell mondani, hogy nem mindannyiunknak van lehetősége arra, hogy úgy dolgozzunk, ahogyan az nekünk megfelel. De ha rájössz, hogy a munka egyáltalán nem okoz örömet, jobb, ha más munkaterületet választasz. Mindannyian többre vagyunk képesek, mint amire gondolunk. És mindannyian megérdemeljük, hogy tehetségünk megvalósuljon.