Hat érmet szereztek

Országos bajnokságon voltak a kerékpárosok

180

Cód, valamint Szentágota és környéke adott otthont a hétvégén a kerékpáros országúti román bajnokságnak. Az egyéni időfutamon és a mezőnyversenyen hat érmet szereztek a Hargita megyei sportolók, a legtöbbször Balázsi Lóránt állt a dobogón.

Török Szilárd, Novák Eduárd és Balázsi Lóránt

Az országúti szakágban tartották meg a hétvégén a kerékpárosok román bajnokságát, amelynek futamaira Szeben megyében, Cód, valamint Szentágota környékén került sor a hazai szakszövetség szervezésében. Hargita megyét a felnőtteknél és a 23 év alattiak kategóriájában a Team Novák, a kadét és az ifjúsági korosztályokban a Novák Cycling Academy sportolói képviselték.
A két csíkszeredai csapat sportolói az egyéni időfutamon és a mezőnyversenyen összesen hat bajnoki érmet szereztek, az U23-as kategóriában Balázsi Lóránt kétszer is dobogóra állhatott. Megjegyzendő, hogy a Román Kerékpáros Szövetség elnöke, Novák Károly Eduárd is rajthoz állt mindkét országúti szakágban, és az egyéni időfutamon dobogós helyen zárt.
A csíkiak helyezései
Egyéni időfutam. Kadétok: 1. Dobrin Ioan (CS Otopeni), 2. Pescaru Patrick (Nomad Mul­tisport), 3. Serbán Hunor-Attila (Marosvásárhelyi Maros), …5. Bodor Csongor-Imre (Team Novák).
Ifjúsági A: 1. Ghiță Rareș (Bukaresti Olimpia), 2. Iacob-Csiszér Dávid, 3. Novák Edvárd (mindketten Novák Cycling Academy).
Ifjúságiak: 1. Vasiloiu Valentin (Petrolul Ploiești), 2. Török Szilárd (Team Novak), 3. Jitaru Ciprian (Zernyesti Torpedo).
U23: 1. Dima Emil (Mstina Focus), 2. Balázsi Lóránt (Team Novak), 3. Málnási József-Attila (Bukaresti Dinamo–Bikexpert).
Elite: 1. Grosu Eduard Mi­chael (Nippo Vini Fantini), 2. Crista Daniel (Bukaresti Steaua), 3. Novák Károly Eduárd (Team Novak).
Az amatőrök versenyében a férfiaknál Bagoly Botond Adorján a hetedik, a nőknél Ferencz Kinga az ötödik helyen zárt.
Mezőnyverseny. Kadétok: 1. Dobrin Ioan (CS Otopeni), 2. Luncan Șerban (Margittai Kerékpár SE), 3. Pescaru Patrick (Nomad Multisport), 4. Novák Edvárd, …9. Bodor Csongor-Imre, …16. Iacob-Csiszér Dávid (mind Novák Cycling Academy).
Ifjúságiak: 1. Jitaru Ciprian, 2. Cristea David-Felix-Heret (Dinamo–BikeXpert), 3. Marcu Adi Narcis (Zernyesti Torpedo). Török Szilárd nem fejezte be a versenyt.
U23: 1. Dima Emil, 2. Sinza Raul-Antonio (Mstina Focus), 3. Balázsi Lóránt, …11. László Péter (Team Novák). Szaniszló Roland István nem fejezte be a versenyt.
Elite: 1. Grosu Eduard Michael, 2. Crista Daniel, 3. Petrache Ma­rius-Cristian (Temesvári CSU), …6. Novák Károly Eduárd.
Az amatőrök versenyében a férfiaknál Bagoly Botond Adorján a nyolcadik, a nőknél Ferencz Kinga az ötödik helyen zárt.