Három csíki győztes

Csíkszeredában zárult a Románia-kupa

35

Nemzetközi versennyel zárult az utánpótlás korú kerékpárosoknak szervezett Románia-kupa-sorozat. A Csíkszeredai Novák Cycling (NCA) Academy sportolói közül hárman nyerték meg a sorozatot, és még hárman állhattak dobogóra.

Népes mezőny indult a Novák Cycling Academy-kupán

Először tartottak gyerekek számára nemzetközi kerékpárversenyt az országban, a Novák Cycling Academy-kupára szombaton és vasárnap Csíkborzsova környékén került sor. A versenyre – amelyet Hargita Megye Tanácsa támogatott – a hazai mezőny mellett Magyarországról, Bulgáriából és Ukrajnából érkeztek sportolók. A Novák Cycling Academy-kupa egyben a Románia-kupa-sorozat utolsó állomása is volt az utánpótlás korúaknak számára.
– A Novák Cycling Academy sportolói jól teljesítettek a hétvégi versenyen, ám kiemelkedő eredményt ért el az A kategóriában Novák Edvárd, aki megnyerte az időfutamot – mondta lapunknak Sebestyén Szabolcs. Az NCA menedzsere hozzátette, az ifjúsági és a gyerek A kategóriában volt a legerősebb a mezőny.
A csíkiak a Románia-kupát is jól zárták, hárman győzelemmel fejezték be a sorozatot, hárman pedig dobogóra állhattak. – A gyerek A kategóriában három sportolónk harcolt az elsőségért, végül Iacob-Csiszer Dávidnak sikerült a győzelem Novák Edvárd és Mezey Koppány előtt. Ugyanakkor az első tízben hat sportolója van az NCA-nak – jegyezte meg Sebestyén. Novák Edmond a B kategóriában, László Kamilla a kadét lányok között nyerte meg a sorozatot, utóbbi kategóriában a fiúknál Bodor Csongor Imre a második lett.
– Az év folyamán nagyon sok versenyről tértek haza dobogós helyezésekkel a sportolóink. Úgy érzem, az NCA idén remek és eredményes évet zárt, most jön a sportolóknak egy kis pihenő, aztán elkezdik a felkészülést a következő idényre – mondta Sebestyén Szabolcs.

NCA-kupa, eredmények

Egyéni időfutam, fiúk
Gyerekek: D2 kategória: 1. Son Filip (BikeXpert); D1 kategória: 1. Boncila Alexandru-Daniel (MTB Academy), 2. Cioaca Andrei-Ianis (Cibo Brassó), 3. Tudoran Radu Stefan (Kolozsvári Voința); C kategória: 1. Butuc Matei Gabriel (Voința), 2. Brinza Mihai-Bogdan (BikeXpert), 3. Cucu Matei Constantin (Voința), …7. Ambrus János (Novák Cycling Academy); B kategória: 1. Popa Carol (Voința), 2. Novák Edmond (NCA), 3. Stoican Stefan (Petrolul Ploiești); A kategória: 1. Novák Edvárd (NCA), 2. Kristal Olekszandr (Grand Import, Ukrajna), 3. Daniel Todorov (DRAG, Bulgária), …5. Iacob-Csiszér Dávid, …8. Nyulas-Petres Norbert, …10. Mezey Koppány, 11. Török János, 12. Lukács Zsombor, 13. Császár Tamás (mind NCA).
Kadétok: 1. Szavcsuk Ivan (Kmelnickij, Ukrajna), 2. Árvai Kristóf (Kontent-DKSI, Magyarország), 3. Dobrin Ioan (CS Otopeni), …5. Bodor Csongor, 5. Kovács Tamás (mindketten NCA).
Ifjúságiak: 1. Bohdan Poliuliuk (Prolog-zahid), 2. Georgi Nikolov (DRAG), 3. Ernest Nagorszkij (Prolog-zahid).
Egyéni időfutam, lányok.
Gyerekek: D1 kategória: 1. Pătrașcu Ioana Ana-Maria (Voința), 2. Neagu Livia Elena (Bukaresti Olimpia); C kategória: 1. Gheorghe Daria (Conpet Ploiești); B kategória: 1. Petrescu Sabina Maria, 2. Oana Ioana (mindketen Voința), 3. Novák Ingrid (NCA); A kategória: 1. Toader Denisa (Conpet), 2. Kondrut Violetta (Kmelnickij), 3. Dara Alekszandar (DRAG), …5. Tankó Katinka (NCA).
Kadétok: 1. Ivana Nikolaeva, 2. Tania Alekszandrova (mindDRAG), 3. László Kamilla (NCA).
Ifjúságiak: 1. Beliak Darjina, 2. Lazurko Irina, 3. Bodor Viktoria (mind Kmelnickij).

Mezőnyverseny, fiúk
Gyerekek: D2 kategória: 1. Son Filip (BikeXpert); D1 kategória: 1. Boncila Alexandru-Daniel (MTB Academy), 2. Tudoran Radu Ștefan (Voința), 3. Cioaca Andrei-Ianis (Cibo); C kategória: 1. Butuc Matei Gabriel (Voința), 2. Brinza Mihai-Bogdan (BikeXpert), 3. Leu Ștefan Alexandru (Voința), …6. Ambrus János (Novák Cycling Academy); B kategória: 1. Novák Edmond (NCA), 2. Popa Carol (Voința), 3. Stoican Stefan (Petrolul Ploiești); A kategória: 1. Zviranovszkij David (Grand Import), 2. Daniel Todorov (DRAG), 3. Aszonov Dmitro (Grand Import), 4. Novák Edvárd (NCA), …6. Iacob-Csiszér Dávid, …9. Nyulas-Petres Norbert, 10. Török János, …13. Lukács Zsombor, 14. Császár Tamás (mind NCA).
Kadétok: 1. Sánta Ármin (Kontent-DKSI), 2. Dobrin Ioan (CS Otopeni), 3. Árvai Kristóf (Kontent-DKSI), …6. Bodor Csongor (NCA).
Ifjúságiak: 1. Vitalij Pilipcsuk, 2. Bohdan Poljuljuk (Prolog-zahid), 3. Jitaru Ciprian (Olimpic Zernyest).

Mezőnyverseny, lányok
Gyerekek: D1 kategória: 1. Pătrașcu Ioana Ana-Maria (Voința), 2. Neagu Livia Elena (Bukaresti Olimpia); C kategória: 1. Gheorghe Daria (Conpet); B kategória: 1. Petrescu Sabina Maria, 2. Oana Ioana (mindketen Voința), 3. Novák Ingrid (NCA); A kategória: 1. Toader Denisa (Conpet), 2. Cioclu Iuliana Alexandra (Zernyesti Olimpic), 3. Kondrut Violetta (Kmelnickij), …5. Tankó Katinka (NCA).
Kadétok: 1. Ivana Nikolaeva, 2. László Kamilla (NCA), 3. Tania Alekszandrova (DRAG),
Ifjúságiak: 1. Lazurko Irina, 2. Lazurko Viktoria, 3. Beliak Darjina (mind Kmelnickij).
Románia-kupa, végeredmény

Fiúk.
Gyerekek: D2 kategória: 1. Filip Son (BikeXpert) 12 pont, 2. Octavian-Ioan Dragomir (MTB Academy) 12 p., 3. Dimitrie-Vladimir Pirlici (Olimpic Team Autoconstruct) 8 p.; D1 kategória: 1. Alexandru Boncila (MTB Academy) 44 p., 2. Andrei-Ianis Cioacă (Cibo Brassó) 40 p., 3. Radu-Stefan Tudoran (Voința) 22 p., 4. Ferencz Ábel (Novak Cycling Academy) 12 p.; C kategória: 1. Mihai-Bogdan Brînză (BikeXpert) 52 p., 2. Matei-Gabriel Butuc 48 p., 3. Stefan Leu (mindketten Voința) 28 p., …7. Ambrus János (NCA) 4 p.; B kategória: 1. Novák Edmond (NCA) 44 p., 2. Carol Popa (Voința) 37 p., 3. Tudor-Cristian Neagu (Bukaresti Olimpia) 29 p.; A kategória: 1. Iacob-Csiszér Dávid 41 p., 2. Novák Edvárd 32 p., 3. Mezey Koppány 18 p., …5. Nyulas-Petres Norbert 16 p., …8. Lukács Zsombor 10 p., …10. Török János (mind NCA) 4 p.
Kadétok: 1. Dobrin Ioan (CS Otopeni) 60 p., 2. Bodor Csongor-Imre (NCA) 30 p., 3. Serbán Hunor-Attila (Marosvásárhelyi Maros) 13 p., 4. Kovács Tamás (NCA) 10 p.
Ifjúságiak: 1. Vasiloiu Valentin (Petrolul) 40 p., 2. Urs David-Adrian (Voința) 27 p., 3. Jitaru Ciprian (Torpedo Zernyest) 24 p.

Lányok.
Gyerekek: D1 kategória: 1. Patrascu Ioana-Ana (Voința) 60 p., 2. Neagu Livia Elena (Bukaresti Olimpia) 38 p., 3. Aanei Raluca Andreea (MTB Academy) 8 p.; C kategória: 1. Daria-Teodora Gheorghe (Conpet Ploiești) 60 p.; B kategória: 1. Ioana Oană 50 p., 2. Sabina-Maria Petrescu (mindketten Voința) 40 p., 3. Ana-Elena Gheorghe (Conpet) 29 p., 4. Novák Ingrid 19 p., 5. Ferencz Dorottya 11 p., …9. Tamás Szidónia (mind NCA); A kategória: 1. Denisa Toader (Conpet Ploiești) 60 p., 2. Ioana Iordache (CS Otopeni) 36 p., 3. Iuliana Cioclu (Olimpic Zernyest) 16 p., 4. Tankó Katinka (NCA) 11 p.
Kadétok: 1. László Kamilla (NCA) 24 p., 2. Manescu Georgeta-Natalia (Petrolul) 24 p., 3. Matei-Bobarnac Andreea-Maria (Bukaresti Olimpia) 24 p.
Ifjúságiak: 1. Stancu Maria-Ecaterina 20 p., 2. Ionescu Andreea 12 p., 3. Tontea Roxana-Gabriela (mind Olimpia Bukarest) 6 p.

Kopacz Gyula

Akár ez is tetszhet

Hozzászólások lezárva, de 1 | trackbacks és Pingbacks vannak nyitva.