Gyergyói győzelmek

Száznál is több résztvevő a símaratonon

42

Remek időjárási körülmények között tartották meg tegnap Hargitafürdőn a 36. Mindannyiunk Egészségére Téli Símaratont. A férfiaknál egy másodperc döntötte el a nyílt verseny győztesét.

Gyönyörű napsütésben zajlott a hargitafürdői sílövőpályán a 36. Mindannyiunk Egészségére Téli Símaraton, amelyen összesen 103-an vettek részt, a viadalt a Hargita Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság szervezte. A férfiak nyílt versenyében nagyon szoros küzdelem alakult ki, az első két versenyzőt egy, a győztest és a harmadik helyezettet mindössze tizenkét másodperc választotta el. A versenyt végül Tankó Elemér nyerte Boda Gergely előtt, a nőknél két gyergyói hölgy vívott az elsőségért, végül Balázs Izabella ért elsőként célba.

A dobogósok
Nyílt verseny: nők: 1. Balázs Izabella, 2. Bernád Andrea (mindketten Gyergyószentmiklós), 3. Borbély Blanka (Csíkszereda); férfiak: 1. Tankó Elemér (Gyer­gyó­szent­mik­lós), 2. Boda Gergely, 3. Sólyom Balázs (mindketten Csíkszereda).
10 év alattiak: lányok: 1. Romfeld Fanni, 2. Antal Kinga (mindketten Gyer­gyószentmiklós), 3. Kelemen Nóra (Csíkcsicsó); fiúk: 1. Iulian Marius Korpoș (Gyergyóhodos), 2. David Cojocariu, 3. Németh Mátyás (mindketten Csíkszereda).
11-12 évesek: lányok: 1. Pál Boglárka (Gyergyószentmiklós), 2. Silló Krisztina (Csíkcsicsó), 3. Tamás Boróka (Csíkszereda); fiúk: 1. Péter István Hunor, 2. Péter Zsolt Ferenc (mindketten Gyergyóholló), 3. Antal Szabolcs (Gyergyószentmiklós).
13-14 évesek: lányok: 1. Balázs Barbara, 2. Hăineală Vivien (mindketten Gyergyószentmiklós), 3. Kelemen Szidónia (Csí­k­csi­csó); fiúk: 1. Bernád István (Gyer­gyó­szent­mik­lós), 2. Valentin Dragoș Korpoș (Gyer­gyó­hodos), 3. Köllő Koppány (Gyer­gyó­szentmiklós).
15-16 évesek: lányok: 1. Balázs Izabella (Gyergyószentmiklós), 2. Bor­bély Blanka (Csíkszereda), 3. Fó­rika Erika (Gyergyószentmiklós); fiúk: 1. Kovács Zalán (Csíkszereda), 2. Köllő Dániel (Gyer­gyó­szent­mik­lós), 3. Ioan Cristian Groza (Gyer­gyó­hodos).
17-20 évesek: lányok: 1. Bernád Andrea (Gyergyószentmiklós); fi­úk: 1. Boda Gergely, 2. Sólyom Balázs (mindketten Csíkszereda), 3. Fe­rencz-Csibi Arnold (Gyer­gyó­ho­dos).
21-30 évesek: 1. Kristó Norbert, 2. Tamîrjan Róbert, 3. Berszán Pál (mind Csíkszereda).
31-40 évesek: 1. Szép Zoltán (Csík­szereda).
41-50 évesek: nők: 1. Laczkó Edith, 2. Țepuc Enikő (mindketten Csíkszereda); férfiak: 1. Török-Láday Károly, 2. Țepuc Gyula, 3. Bálint Béla (mind Csíkszereda).
51-60 évesek: nők: 1. Lőrincz Judit (Csíkszereda); férfiak: 1. Tankó Elemér (Gyergyószentmiklós), 2. Ge­gő Mihály (Csíkdelne), 3. Csúcs And­rás (Csíkszereda).
61-65 évesek: nők: 1. Domokos Anna (Csíkszereda); férfiak: 1. Imre István (Csíkszereda), 2. Weitzel Ká-
roly (Budapest), 3. Domokos Kálmán (Csíkszereda).
66-70 évesek: 1. Incze Mihály Zoltán, 2. Miklós Lajos (mindketten Csíkszereda).
71-77 évesek: nők: 1. Iosub Gabriela (Csíkszereda); férfiak: 1. Benő Zoltán (Csíkszereda).
77 évnél idősebbek: 1. Szabó József (Gyergyóremete), 2. Borbáth István Ágoston (Csíkszentmárton), 3. Sándor István (Csíkszentsimon).
Különdíjak: legnépesebb család: Țepuc család (4 tag, Csíkszereda); a legtávolabbról érkezett: Weitzel Ká-
roly (Budapest); legfiatalabb résztvevők: Abos Apolka (6 éves, Csíkszereda), Iulian Marius Korpoș (7 éves, Gyergyóhodos); legidősebb résztvevők: Iosub Gabriela (72 éves), Sándor István (86 éves); leg­népesebb intézmény: ISK Gyer­gyószentmiklós.

HN-összeállítás

Akár ez is tetszhet

Hozzászólások lezárva, de 1 | trackbacks és Pingbacks vannak nyitva.

Ez a weboldal Cookiekat használ a felhasználói élmény javítása érdekében Elfogadom Részletek