péntek, november 27, 2020
custom_html_banner1

Hirdetés

Főpróbának is számított a Csíkszereda-kupa: Közel kétszázötvenen úsztak

Erőss Nóra a pontversenyt a harmadik helyen zárta a lányok között                      Fotó: Halmágyi Zsolt

Első alkalommal tartották meg a Csíkszereda-kupa úszóversenyt, amelynek pénteken és szombaton a megyeszékhelyi Csíki Csobbanó adott otthont. A viadalra húsz klubtól közel kétszázötven sportoló érkezett az országból, a verseny pedig az úszók és a rendezők számára is remek felkészülési lehetőség volt a Csíkszeredában sorra kerülő országos bajnokságra.

Remek körülmények között tartották meg az I. Csíkszereda-kupa úszóversenyt az elmúlt hétvégén. A Csíki Csobbanóban tartott kétnapos viadalra az ország húsz klubjától összesen kétszáznegyvenhat sportoló érkezett. A verseny mind a sportolók, mind pedig a szervezők számára remek felkészülési lehetőséget biztosított a novemberi, Csíkszeredában sorra kerülő országos bajnokságra.
Noha már hetekkel korábban bejelentették a szervezők Gyurta Dániel érkezését is, az egykori olimpiai, világ és Európa-bajnok lemondta részvételét. – Úgy terveztük, hogy a versenyt Gyurta Dániel nyitja majd meg, de sajnos, csütörtök este családi okok miatt nem tudott jelen lenni a Csíkszereda-kupán. Viszont megígérte, hogy kárpótolni fog minket és a következő általunk szervezett versenyen már itt lesz – nyilatkozta lapunknak Trandafir Norbert, a verseny főszervezője.
A Csíkszereda-kupát négy héttel az országos bajnokság előtt szervezték, amelynek ugyancsak a megyeszékhelyi uszoda ad otthont november 7. és 10. között. – A felnőtt és ifjúsági országos bajnokságnak is a Csíki Csobbanó ad otthont, ez a viadal a 25 méteres medencehosszra van kiírva. Mivel itt vannak a legjobb lehetőségek arra, hogy a bajnokság előtt fel lehessen mérni a sportolók teljesítményét, felkészültségét, éppen ezért időzítettük négy héttel az ob. előtt a Csíkszereda-kupát. A résztvevő klubok edzői pont ezt emelték ki, hogy ez a verseny egy jó felmérési lehetőséget biztosított a sportolóik számára – mondta Trandafir Norbert hozzátéve, hogy mind a sportolók, mind pedig a klubvezetőé és edzők elégedetten távoztak a hétvégi versenyről.
A viadalon négy csíkszeredai klub sportolói indultak, a 4Seasons (SEA), a Swim To Perfection (MSW), a Sprint Team 88 (SPT) és a VSK Csíkszereda (VSK) úszói közül többen is dobogós helyen zártak.
Az úszóversenyt a Corund Trans Csavargó, az Imperial Wet, a Dany Trans, az Erőss Szerviz, a Hargita Gyöngye Rt., a Merkúr Hotel, az Auto Top Tour, a Berg Tor, a Transp Tur International, a Trans Trade, a Poka, Csikszereda Polgarmesteri Hivatala, Hargita Megye Tanácsa, a Hargita Megyei Ifjúsági és Sportigazgatóság, a Trofea Design, a VSK Csíkszereda és a Sprint Team 88 SE támogatta.

A csíki sportolókhelyezései
50 m. hátúszás. 7 év alattiak: Kurkó Jankó Bendegúz (SPT) 1. hely. 7 évesek: Kurkó Sára (SPT) 2. hely, Becze Biblia Zselyke (SPT) 3. hely, Kovács Noel (SEA) 3. hely, Ferencz Zalán (SEA) 4. hely. 8 évesek: Baciu Teofana (SPT) 3. hely, Tamás Kacsó Anna (SPT) 4. hely, Porga Zétény (SEA) 2. hely. 9-10 évesek: Bakos Mihály Csenge (SEA) 17. hely, Bálint Zsuzsa (SEA) 18. hely, Farkas Anita (SPT) 20. hely. 11-12 évesek: Galaczi Fanni (MSW) 14. hely, Kelemen Bernadett (SPT) 20. hely, Keresztes Kincső (SEA) 22. hely, Adorjáni Réka (SPT) 24. hely, Farkas Dániel Márk (VSK) 1. hely, Varga Bence (MSW) 13. hely, Jánossy István (MSW) 19. hely, László Tamás (SPT) 21. hely, Antal Soma (SEA) 27. hely, Györgyicze Zoltán (SPT) 30. hely. 13-14 évesek: Bakos Mihály Zselyke (SEA) 7. hely, Erőss Hanna (VSK), 8. hely, Sánta Imola (MSW) 9. hely, Rákosi Seiwarth György (SEA) 17. hely. 15-16 évesek: Balog Henrietta (VSK) 2. hely, Jánossy Krisztina (MSW) 4. hely, Rákosi Seiwarth László (SEA) 4. hely.
100 m. hátúszás. 11-12 évesek: Keresztes Kincső (SEA) 5. hely, Farkas Dániel Márk (VSK) 1. hely. 13-14 évesek: Erőss Hanna (VSK) 7. hely, Bakos Mihály Zselyke (SEA) 8. hely, Bajkó Zalán (VSK) 7. hely. 15-16 évesek: Balog Henrietta (VSK) 2. hely, Rákosi Seiwarth László (SEA) 5. hely.
200 m. hátúszás. 15-16 évesek: Soós Györffy Bence (SEA) 2. hely, Balogh Henrietta (VSK) 1. hely.
50 m. gyorsúszás. 7 évesek: Kurkó Sára (SPT) 2. hely, Becze Biblia Zselyke (SPT) 3. hely, Kovács Noel (SEA), 3. hely, Ferencz Zalán (SEA) 4. hely. 8 évesek. Vermesser Boglárka (SEA) 2. hely, Tamás Kacsó Anna (SPT) 6. hely, Porga Zétény (SEA) 3. hely. 9-140 évesek: Bálint Zsuzsa (SEA) 5. hely, Bakos Mihály Csenge (SEA) 6. hely. 11-12 évesek: Farkas Dániel Márk (VSK) 8. hely, László Tamás (SPT) 30. hely, Antal Soma (SEA) 32. hely. 13-14 évesek: Bakos Mihály Zselyke (SEA) 13. hely, Bajkó Zalán (VSK) 5. hely. 15-16 évesek: Balog Henrietta (VSK) 2. hely, Rákosi Seiwarth László (SEA) 12. hely.
100 m. gyorsúszás: 11-12 évesek: Farkas Dániel Márk (VSK) 6. hely, Imets Csaba (SEA) 10. hely, Jánossy István (MSW) 12. hely, Varga Bence (MSW) 15. hely, Keresztes Kincső (SEA) 16. hely. 13-14 évesek: Bajkó Zalán (VSK) 2. hely, Fazakas Anna (MSW) 6. hely, Erőss Hanna (VSK) 10. hely, Bakos Mihály Zselyke (SEA) 13. hely, Sánta Imola (MSW) 14. hely. 15-16 évesek: Rákosi Seiwarth László (SEA) 10. hely, Balogh Henrietta (VSK) 3. hely, Jánossy Krisztina (MSW) 7. hely, Simon Boglárka (SEA) 10. hely.
200 m. gyorsúszás. 11-12 évesek: Imets Csaba (SEA) 20. hely. 13-14 évesek: Erőss Hanna (VSK) 11. hely, Bakos Mihály Zselyke (SEA) 12. hely, Rákosi Seiwarth György (SEA) 17. hely. 15-16 évesek: Balog Henrietta (VSK) 1. hely, Simon Boglárka (SEA) 5. hely.
50 m. pillangóúszás. 9-10 évesek: Báint Zsuzsa (SEA) 15. hely. 11-12 évesek: Farkas Dániel Márk (VSK) 7. hely, Varga Bence (MSW) 18. hely, Jánossy István (MSW) 24. hely, Galaczi Fanni (MSW) 16. hely, Darvas Dóra (MSW) 27. hely. 13-14 évesek: Erőss Nóra (VSK) 6. hely, Fazakas Anna (MSW) 7. hely, Erőss Hanna (VSK) 11. hely, Bakos Mihály Zselyke (SEA) 13. hely. 15-16 évesek: Soós Györffy Bence (SEA) 10. hely, Rákosi Seiwarth László (SEA) 11. hely, Jánossy Krisztina (MSW) 3 hely, Simon Boglárka (SEA) 6. hely.
100 m. pillangóúszás: 11-12 évesek: Farkas Dániel Márk (VSK) 2. hely. 13-14 évesek: Erőss Nóra (VSK) 7. hely, Bajkó Zalán (VSK) 6. hely.
50 m. mellúszás. 7 évesek: Kovács Noel (SEA) 2. hely, Ferencz Zalán (SEA) 3. hely. 8 évesek: Porga Zétény (SEA) 2. hely, Vermesser Boglárka (SEA) 2. hely, Tamás Kacsó Anna (SPT) 3. hely. 9-10 évesek: Báint Zsuzsa (SEA) 10. hely, Bakos Mihály Csenge (SEA) 14. hely. 11-12 ávesek: Imtes Csaba (SEA) 4. hely, Jánossy István (MSW) 12. hely, László Tamás (SPT) 23. hely, Antal Soma (SEA) 27. hely, Galaczi Fanni (MSW) 16. hely, Darvas Dóra (MSW) 21. hely, Keresztes Kincső (SEA) 22. hely, Kelemen Bernadett (SPT) 25. hely, Adorjáni Réka (SPT) 28. hely. 13-14 évesek: Bajkó Zalán (VSK) 2. hely, Erőss Nóra (VSK) 1. hely, Fazakas Anna (MSW) 7. hely. 15-16 évesek: Jánossy Krisztina (MSW) 3. hely
100 m. mellúszás: 11-12 évesek: Imets Csaba (SEA) 3. hely, Keresztes Kincső (SEA) 9. hely. 13-14 évesek: Erőss Nóra (VSK) 2. hely, Fazakas Anna (MSW) 5. hely, Bajkó Zalán (VSK) 1. hely. 15-16 évesek: Jánossy Krisztina (MSW) 6. hely.
200 m. mellúszás: 11-12 évesek: Imets Csaba (SEA) 2. hely, Kelemen Bernadett (SPT) 26. hely, Keresztes Kincső (SEA) 27. hely. 13-14 évesek: Erőss Nóra (VSK) 1. hely,
200 m. vegyes úszás. 11-12 évesek: Imets Csaba (SEA) 12. hely. 13-14 évesek: Erőss Nóra (VSK) 5. hely, Erőss Hanna (VSK) 11. hely. 15-16 évesek: Soós Györffy Bence (SEA) 7. hely
Az összetett pontversenyben a lányok viadalán Erőss Nóra (VSK Csíkszereda) a harmadik helyen zárt.

Kopacz Gyula

Kapcsolódó cikkek:

14,237RajongókTetszik
0FeliratkozóFeliratkozás

Legfrissebb