Cselgáncsozó és tájfutó az év sportolója

118

Szombaton, december 23-án díjazták az idei év legjobb Hargita megyei sportolóit. A Hargita Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság a megyei önkormányzattal közösen szervezett sportgálán átadták a közönségszavazat alapján odaítélt Keresztes Lajos-díjakat is.

Suciu Simiont (középen) és edzőjét, Szász Jánost (balról) Ráduly Róbert Kálmán díjazta

A Hargita Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság a megyei önkormányzattal közösen szombaton, december 23-án a csíkszeredai Hargita Vendégváróban tartotta meg a hagyományos megyei sportgálát. A gálán Hargita Megye Tanácsa átadta a Keresztes Lajos-díjakat is.
A sportigazgatóság az elmúlt évektől eltérően idén külön díjazta a felnőtt olimpiai és nem olimpiai sportágban jeleskedőket, külön kategóriába sorolták az ifjúsági lány- és fiúsportolókat, az ifjúsági, illetve felnőttcsapatokat, külön díjazták a veterán és a fogyatékkal élő sportolókat, de voltak különdíjasok is. A Hargita Népe napilap által lebonyolított szavazás alapján Hargita Megye Tanácsa hat sportolónak és egy sportvezetőnek adott át Keresztes Lajos-díjat.

A díjazottak
Olimpiai sportágak, felnőttek: 1. Stoica Márk (cselgáncs, Csíkszeredai Sportklub), 2. Tófalvi Éva (sílövő, VSK Csíkszereda), 3. Szőcs Elemér (cselgáncs, Csíkszeredai Sportklub), 4. Koncz Botond (cselgáncs, VSK Csíkszereda), 5. Szőcs Renáta (rövidpályás gyorskorcsolya, Csíkszeredai Sportklub), 6. Papp Róbert Flórián (cselgáncs, VSK Csíkszereda), 7. Imre Emil (rövidpályás gyorskorcsolya, Csíkszeredai Sportklub), 8. Kecskés Dórián (műkorcsolya, Csíkszeredai Sportklub), 9. Bartos Albin (cselgáncs, Csíkszeredai Sportklub), 10. Trandafir Norbert (úszás, VSK Csíkszereda)
Nem olimpiai sportágak, felnőttek: 1. Suciu Simion (tájfutás, VSK Csíkszereda), 2. Tămârjan Róbert (triatlon, Hargita Triatlon Club), 3. Szép Zoltán (tájfutás, VSK Csíkszereda), 4. Dombi Gyula (tékvandó ITF, Csíki Titánok SK), 5. Ráduly Annamária (tájfutás, VSK Csíkszereda), 6. Tófalvi Éva (biatlon, görsí, VSK Csíkszereda), 7. Elekes Róbert László (autósport, Richy Racing Team SE), 8. Szabó Botond (autósport, Richy Racing Team SE), 9. Bakó Szabó László (rádióamatőr, Csíkszeredai Sportklub), 10. Nagy Csaba (autósport, Richy Racing Team SE) és Koncz Botond (cselgáncs, földharc, VSK Csíkszereda).
Ifjúságiak: fiúk: 1. Fórika Szabolcs (sífutás, ISK Gyergyószentmiklós) és Gegő Hunor (biatlon, VSK Csíkszereda), 2. Orbán Lehel (cselgáncs, VSK Csíkszereda), 3. Szász Attila (rövidpályás gyorskorcsolya, ISK Csíkszereda), 4. Koncsag Tamás (biatlon, Csíkszeredai Sportklub), 5. Radvánszki Szilárd és Radvánszki Ádám (mindketten cselgáncs, ISK Csíkszereda), 6. Iszlay Mátyás (hódeszka, Ride More SE), 7. Tímár Ádám (rövidpályás gyorskorcsolya, ISK Csíkszereda), 8. Ababei Iulian (sífutás, ISK Maroshévíz), 9. Szász Botond (tájfutás, VSK Csíkszereda), 10. Cojocea Leonard Alin (tékvandó ITF, Csíki Titánok SK), Tófalvi Richárd és Lőrincz Botond (mindketten szabadfogású birkózás, ISK Székelyudvarhely).
Ifjúságiak: lányok: 1. Darvas Zsanett (sífutás, ISK Gyergyószentmiklós), 2. Kémenes Anna (sífutás, ISK Gyergyószentmiklós), 3. Márton Enikő (sílövő, ISK Csíkszereda), 4. Tóth Krisztina (alpesisí, ISK Csíkszereda), 5. Szász Kincső (fallabda, Transylvanian Tennis&Squash Club), 6. Kenéz Aletta Zselyke (műkorcsolya, ISK Csíkszereda), 7. Ureche Andreea (műkorcsolya, ISK Csíkszereda), 8. Albert Júlia (rövidpályás gyorskorcsolya, Csíkszeredai Sportklub), 9. Potyó Katalin (sílövő, Csíkszeredai Sportklub) és Bálint Noémi (atlétika, ISK Székelyudvarhely), 10. Telekfalvi Krisztina (atlétika, ISK Székelyudvarhely).
Csapatok, ifjúságiak: 1. ISK Csíkszereda U18-as fiú jégkorongcsapata, 2. ISK Csíkszereda U16-os fiú jégkorongcsapata, 3. ISK Gyergyószentmiklós U18-as fiú jégkorongcsapata, ISK Székelyudvarhely U18-as fiú gyeplabdacsapata, ISK Maroshévíz U16-os lány röplabdacsapata, 4. ISK Székelyudvarhely U18-as fiú birkózócsapata, 5. ISK Székelyudvarhely U16-os fiú birkózócsapata, 6. FK Csíkszereda U17-es labdarúgócsapata, ISK Csíkszereda U18-as cselgáncscsapata, Csíkszeredai Sportklub U21-es cselgáncscsapata.
Veterán sportolók: Fejér Konnert András (asztalitenisz), Imre István, Benő Zoltán, Szabó József, Poráczki Csaba, Spanachi Ilie, Schulleri Frigyes, Keresztes Gyula, Molnár János, Laczkó Edit Erzsébet, Făcăoaru Mioara, Csiszér Csongor, Sándor Ștefan, Iosub Lucreția Gabriela (mind atlétika), Sinka Szabolcs, Szőcs László (mindketten cselgáncs).
Fogyatékkal élő sportolók: Székely Mária, Gál Mónika, Elekes Ármin, Gergely Vilmos (mind atlétika, Gyergyószentmiklósi Napsugár az Esőben Egyesület).
Csapatok, felnőttek: 1. Csíkszeredai Sportklub férfi jégkorongcsapata, 2. Csíkszeredai Sportklub női jégkorongcsapata, 3. Székelyudvarhelyi KC férfi kézilabda-csapata, 4. Csíkszeredai Sportklub 4-es bobcsapata és Csíkszeredai Sportklub I. 2-es bobcsapata, 5. Székelyudvarhelyi Fások SK birkózócsapata, 6. Csíkszeredai Sportklub II. 2-es bobcsapata, 7. Bakó Szabó László, Tankó István alkotta Csíkszeredai Sportklub rádióamatőr csapata és Bakó Szabó László, Bakó Szabó Ildikó alkotta Csíkszeredai Sportklub rádióamatőr csapata, 8. Bakó Szabó László, Smidt Péter alkotta Csíkszeredai Sportklub rádióamatőr csapata és Csíkszeredai Sportklub U23-as cselgáncscsapata, 9. Tamás András, Rákosi Zoltán alkotta Csíkszeredai Sportklub rádióamatőr csapata, 10. FK Székelyudvarhely teremlabdarúgó-csapata.
Különdíjasok: Dinu Dobrean (karbirkózás), Bernád Andrea (sífutás), Bodor Noémi, Péter Roland (mindketten tékvandó WTF), Elekes Róbert László, Barta Mózes, Csató Roland, Kiss Szilárd, Szabó Botond (mind autósport), Ráduly Róbert Kálmán, Szász János (mindketten tájfutás), Albert Levente (tékvandó), Bilibók Márton (cselgáncs), Rancz Pál (siklóernyőzés).
Fair play díj: Székelykeresztúr város és Csíkszentimre község – a sport fejlesztéséért.

Stoica Márk (balról) és edzője, Albu Botond (középen) Novák Eduárdtól vette át a díjat

Keresztes Lajos-díj
Hargita Megye Tanácsa 2011-ben alapította a Keresztes Lajos-díjat, amelyet azoknak az aktív vagy a versenyzéstől visszavonult sportolóknak adományoznak, akik kiemelkedő sporteredményt értek el, valamint azoknak, akik sportvezetői, sportoktatói munkájukat magas színvonalon végezték. 2011-ben Pál László és Pál Dezső (Szentábrahám) kapott Keresztes Lajos-díjat, 2012-ben Borbáth István Ágoston és Lukács István, 2013-ban Albu Botond, Bogyó Mária, Búzás Dorottya, Csúcs András, Gecse Izabella, Imre Emil, Márton Simon, Papp Róbert Flórián és Sinka Szabolcs volt a megyei önkormányzat díjazottja.
Idén a Hargita Népe napilap és a Megyei Sportigazgatóság által közösen szervezett közönségszavazat alapján Hargita Megye Tanácsa a következő személyeket tüntette ki Keresztes Lajos-díjjal:
Csíki András – a Hargita Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság igazgatója; Stoica Márk – felnőtt, cselgáncsozó; Kenéz Aletta Zselyke – felnőtt, műkorcsolyázó; Erőss Nóra – ifjúsági, úszó; Csató Roland – ifjúsági, autóversenyző; Sinka Szabolcs – veterán, cselgáncsozó, Laczkó Edit Erzsébet – veterán, atléta.
A gálán Hargita Megye Prefektusi Intézménye a sportszervezés terén kifejtett tevékenységéért különdíjjal jutalmazta Csíki Andrást, a megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság vezetőjét.

Akár ez is tetszhet

Hozzászólások lezárva, de 1 | trackbacks és Pingbacks vannak nyitva.