Csak egy pontot szereztek

Döntetlennel zárt az FK Csíkszereda és az SZFC is

12

Döntelennel zárta a hazai labdarúgó 2. Liga hetedik fordulóját az FK Csíkszereda, a 3. Liga negyedik fordulójában a Székelyudvarhelyi FC is ikszelt. Az udvarhelyiek zsinórban a negyedik alkalommal zártak döntetlennel.

Nem sikerült győznie az FK Csíkszeredának a Temesvári Ripensia ellen Fotó: Szőke Zsuzsa

Döntetlennel zárta a hétvégi fordulót az FK Csíkszereda és a Székely­udvarhelyi FC is, előbbi a labdarúgó 2. Liga hetedik, míg utóbbi a 3. Liga negyedik fordulójában. Mindkét csapat hazai pályán ikszelt ellenfeleivel.

Pontmentés hajrában
Az FK Csíkszereda szombaton délelőtt a Temesvári Ripensia csapatát fogadta, s noha többnyire a csíkiak irányították a játékot, mégis a házigazdák szaladtak az eredmény után. Az első gólt a temesváriak lőtték, a 18. percben egy ellentámadásból Popovici révén, majd két kihagyott helyzetet követően a 30. percben Kálmán Szilárd kiegyenlített. Öt percig állt a döntetlen, ugyanis a 35. percben Voinea ismét megszerezte a vezetést a temesváriaknak, az első félidő pedig egy nagy csíki helyzettel ért véget. A második félidőben sem sokat változott a játék képe, a csíkiak támadtak, ám helyzetekig jutottak csak, míg a temesváriak ellentámadásban voltak veszélyesek. A 88. percben Takács beadását követően a vendégek egyik hátvédje kézzel ért a labdához saját büntetőterületén, a jogosan megítélt büntetőt pedig Magyari értékesítette.

Negyedszer is iksz
A Székelyudvarhelyi FC is jól kezdte a mérkőzést a Tordai Sticla Arieşul ellen, olyannyira, hogy a harmadik percben Dinu 25 méterről elvégzett szabadrúgását követően már vezettek a hazaiak. A gólt követően is többet támadott az SZFC, ám helyzeteiket nem sikerült értékesíteniük. Az ellentámadásokra berendezkedett tordaiak a 39. percben megszerezték az egyenlítő találatot, Varodi egyéni akcióból talált az udvarhelyi kapuba. A szünet előtt Dinu újra villant, szabadrúgását követően viszont a felső lécen csattant a labda. A pihenőt követően is többet támadott az SZFC, igaz, egy alkalommal a vendégek is közel álltak a gólszerzéshez, ám az üres kapuba sem tudtak betalálni, a meccs hajrájában pedig az SZFC szerezhette volna meg a győztes gólt, ám a kapufa még egyszer megmentette a tordai gárdát. Az udvarhelyiek négy fordulót követően még nem nyertek, igaz, nem is szenvedtek vereséget, így a 3. Liga 5. csoportjának középmezőnyében várják a folytatást.

2. Liga, 7. forduló

FK Csíkszereda – Temesvári Ripensia 2–2 (1–2) /Magyari (89.), Kálmán (30.), illetve Popovici (18.), Voinea (35.)/; CSM Resicabánya – Turris-Oltul Turnu Măgurele 1–1 /Săulescu (57), illetve Ciobanu (29.)/; Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna 0–0; Gloria Buzău – Bukaresti Daco-Getica 2–0 (Alexandru (22., 50.)/; Bukaresti Metaloglobus – Pandurii Lignitul Târgu Jiu 0–1 /Cotolan (80.)/; Dunărea Călăraşi – Kolozsvári Universitatea 3–2 /Ekollo (26), Mendy (43.), Șandru (77.), illetve Kay (2.), Crăciun (62.)/; Temesvári Politehnica – Konsancai Farul 0–0; UTA Arad – CS Mioveni 1–1 /Ioniţă (43.), illetve Coşereanu (8.)/.
A Campionii FC Argeş – Bukaresti Rapid találkozó lapzárta után ért véget, a Petrolul Ploieşti – Sportul Snagov meccset ma 18 órától játsszák.

3. Liga, 5. csoport, 4. forduló

Székelyudvarhelyi FC – Tordai Sticla Arieşul 1–1 (1–1) /Dinu (3.), illetve Várodi (39.)/ ; Dési Unirea – Nagybányai Minaur Baia Mare 0–1, Kolozsvári Sănătatea – Kolozsvári CFR II. 2–3, Sellemberki Viitorul – Besztercei Gloria 0–0, Alsógáldi Industria – Metalurgistul Kudzsir 0–1, Nagyváradi Luceafărul – Lénárdfalva 3–4, Gyulafehérvári Unirea – Váradszentmárton 3–0, Zilah – Szászrégeni Avântul 3–1.

1. Lénárdfalva 4 3 1 0 15–7 10
2. Luceafărul 4 3 0 1 12–8 9
3. Viitorul 4 2 2 0 6–3 8
4. Kolozsvári CFR II. 4 2 1 1 7–5 7
5. Sticla Arieşul 4 2 1 1 4–3 7
6. Gyulafehérvári Unirea 4 2 0 2 8–3 6
7. Minaur 4 1 2 1 4–4 5
8. Metalurgistul 4 1 2 1 3–3 5
9. Avântul 4 1 2 1 4–5 5
10. Székelyudvarhelyi FC 4 0 4 0 6–6 4
11. Dési Unirea 4 1 1 2 2–3 4
12. Sănătatea 4 1 1 2 5–7 4
13. Váradszentmárton 4 1 1 2 9–12 4
14. Gloria 4 1 1 2 1–6 4
15. Industria 4 0 0 4 2–12 0