Címvédés a kupában

Első célját elérte a Sportklub

44

Klasszikusnak mondható Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona döntőt rendeztek a jégkorong Románia-kupában, hatalmas érdeklődés mellett. A Vákár Lajos Műjégpálya teljesen megtelt, pazar hangulatot teremtettek a szurkolók, és a csapatok is remek játékot mutattak a három fehérorosz játékvezető dirigálása mellett. A kék-fehérek megismételték a tavalyi sikert, és itthon tartották a kupát.

A Csíkszeredai Sportklub megismételte a tavalyi sikert. Románia-kupa-győztes

Mondhatni papírforma szerint alakultak a jégkorong Románia-kupa csoportmérkőzései. A B csoportban a múlt szerdai Brassó – Galac találkozót követően tudni lehetett, nagy csoda kell ahhoz, hogy a Brassó ne kerüljön be a fináléba. Ez nem is történt meg, és elsőként kvalifikálták magukat.
A másik csoportban péntek este székelyföldi és egyben megyei rangadót rendeztek, ahol a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói Hoki Klub mérte össze erejét. A vendégek a találkozó felénél bár vezetést szereztek, utána már nem tudták a kezükben tartani a meccs alakulását. A Sportklub hatalmas energiákat mozgatott meg, a szünetig egyenlített, hogy az utolsó felvonásban két vállra fektesse az elfáradó és egyre többet hibázó gyergyóiakat.
A döntőben tehát a Sportklub és a Brassó nézett farkasszemet, akárcsak a tavalyi szezonban. Kiegyenlített első perceket hozott a nyitó felvonás, bár több alkalommal próbálkozott a vendégalakulat. Fordulást a 8. perc hozott, amikor első emberelőnyét a Sportklub egy sakk-mattra játszott akció végén, Salló révén, megszerezte a vezetést. A második fórjával már nem tudott élni a hazai csapat, míg egyenlő létszám mellett oda-vissza hokit láthatott a közönség közte egy nagy Molnár Zs. helyzettel, amelyet Onodi hatástalanított.
A második felvonás egy brassói előnnyel rajtolt. Előbb Tendler dolgoztatta meg Onodit, majd Peretyagin lábak mellett elsuhanó lökete Carlsont is érintve már gólt ért. A gól után egymás hibáiból éltek a csapatok, bőven akadt dolga mindkét kapusnak. A meccs felénél Mihály Á. két, míg Anisin egy ziccerig jutott fél perc alatt. A 33. percben a vendégek második előnyüket is megkapták, ám ezúttal a Sportklub járt jól. Egy gyors kontra után Taratuhin lövése még levágódott a blokkoló korcsolyáról, ám a kipattanót már felvarrta a 27-es. A harmad utolsó öt percére rátérve óriási rohanást mutattak be a csapatok. Anisint szólóban utolérték, majd Carlson vasat talált, hogy újból Anisin elől mentsenek a gólvonalról, bevetődve a kapuba. Itt még nem volt vége az izgalmaknak, hiszen Lidhamar és Gliga lövésénél Onodi, míg Flinta jól helyezett löketénél Tőke parádézott.
Jobban jött ki az utolsó harmadra a Sportklub, de sem Sulakov, sem Bíró T. nem tudta bevenni Tőke ketrecét. Majd mindkét fél gyakorolhatta előnyös játékát, eredménytelenül. Egyenlő létszám mellett Rokaly Sz. előbb még fölé durrantott egy helyzetet, hogy a következő akció végén egy szélvészgyors támadás során Panov szerezzen gólt. A kétgólos előny nem tartott sokáig, hiszen Petrov kékvonalas lövése több irányváltás után a kapuban kötött ki, hogy végül a gólt Peretyaginnak ítéljék. A gól nem tudta megtörni a hazaiakat. Panov vasat talált, majd emberelőnyben egy remek korongbevitel után Rokaly Sz. ragasztott gólt a vinklibe. Jönnie kellett a Brassónak előre, de nem igazán tudott, ám megkapták a lehetőséget, egy buta kiállítás után, bő két és fél perccel a vége előtt. A vendégek trénere időt kért, lehozva Tőkét. Ekkor viszont már nem ment a vendégeknek. Valchar vasat talált, Belov emelését a levegőből kapták le, ám Becze erőszakos korongszerzése már gólt ért, amellyel lezárult a meccs.
A Csíkszeredai Sportklub ezzel a sikerrel 12. (1950, 1952, 1995, 2001, 2003, 2006, 2007, 2010, 2011, 2014, 2017/2018, 2018/2019) alkalommal hódította el a trófeát.

Románia-kupa, eredmények

A csoport: szerda: Csíkszeredai Sportklub – Bukaresti Sportul Studențesc 19–0 (7–0, 6–0, 6–0)
/Rokaly Sz. (3., 9., 24.), Sulakov (5.), Bíró T. (7., 12., 44.), Casaneanu (10., 59.), Fodor (20., 33., 43.), Salló (29.), Sándor (32.), Flinta (32.), Egyed (34.), Részegh T. (45.), Rokaly N. (46.), Nikita (60.)/; csütörtök: Gyergyói Hoki Klub – Bukaresti Sportul Studențesc 14–1 (4–0, 7–0, 3–1) /Mircea (2.), Góga (6., 28.), Ivácson (8., 40.), R. Timaru (13., 38.), Karpus (22., 35., 41.), Ferencz-Csibi (28., 51.), Daradics (29.), Csergő (46.), illetve Kovács (53.)/; Csíkszeredai Sportklub – Gyergyói Hoki Klub 5–1 (0–0, 1–1, 4–0) /Részegh T. (40.), Anisin (50., 59.), Becze (52.), Panov (56.), illetve Bobcek (30.)/.
B csoport: Brassói Corona – CSM Galac 4–3 (1–1, 3–2, 0–0); Sapientia U23 – Bukaresti Steaua 2–3 (2–0, 0–1, 0–1, 0–1) – h. u. /Ilyés (8.), Szabó (19.), illetve Georgescu (29.), Filip (52., 63.)/; Brassó – Steaua 5–0 (0–0, 2–0, 3–0), Sapientia – Galac 0–6 (0–1, 0–2, 0–3); Bukaresti Steaua – CSM Galac 3–13 (1–3, 1–3, 1–7); Sapientia U23 – Brassói Corona 8–9 (5–3, 3–4, 0–2).
Döntő: Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona 5–2 (1–0, 1–1, 3–1) /Salló (8.), Taratuhin (33.), Panov (46.), Rokaly Sz. (54.), Becze (59.), illetve Carlson (22.), Peretyagin (49.)/.
Mestermérleg

Don MacAdam, Csíkszeredai Sportklub: – Szerencsés ember vagyok, hogy egy hét alatt máris kupagyőzelmet ünnepelhetek, de a srácok a hősök, a csapat. Egy jó első harmadot játszottunk, a második már nem volt annyira jó, hogy végül az utolsó felvonás tökéletes legyen. Hangsúlyozom, a csapat érte el ezt a sikert!