Albert Kataliné a legjobb helyezés

Véget ért a Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál

56

Szarajevó adott otthont az elmúlt héten a 14. Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválnak. Romániá­ból harminc sportoló utazott a játékokra, közülük tizenegyen Hargita megyeiek voltak. A romániai delegáció legjobb helyezését Albert Katalin rövidpályás gyorskorcsolyázó érte el: az ISK Csíkszereda sportolója 1500 méteren a tizenegyedik lett.

A rövidpályás gyorskorcsolyázók 1500 m-es versenyén a 11. helyen zárt a csíki sportoló

Véget ért a 14. Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál, amelynek az elmúlt héten Szarajevó adott otthont. A harmincfős romániai keretnek tizenegy székelyföldi tagja volt, de magyar színekben is versenyzik egy csíkszeredai sportoló. A sportolók mellett Hargita megyéből edzőként Márton Szilárd (sílövészet), Jánosi István (sífutás), Kristó Katalin és Kalamár Zsolt (rövidpályás gyorskorcsolya) vett részt a szarajevói játékokon, a küldöttségnek tagja volt Czont Attila kinetoterapeuta is. A romániai küldöttség legjobb eredményét Albert Katalin szállította, az ISK Csíkszereda rövidpályás gyorskorcsolyázója 1500 méteren a tizenegyedik helyen zárt.
Magyar színekben versenyzett a csíkszeredai Laczkó Vivien Evelin – aki tavalyig az ISK Csíkszereda leigazolt sílövője volt –, a csíki sportoló sífutásban a 7,5 km-es klasszikus stílusban a 78., az 5 km-es szabad stílusban a 69., klasszikus sprintben pedig a 72. helyen zárt.

A romániai sportolók helyezései

11. hely: Albert Katalin – rövidpályás gyorskorcsolya, 1500 m
13. hely: sífutás – 4×5 km vegyes váltó: Ioana Georgiana Andreca, Maria Dumitrela Andreca, Florin Robert Dolhascu, Fórika Szabolcs; Albert Katalin – rövidpályás gyorskorcsolya, 1000 m
17. hely: Fórika Szabolcs – sífutás, 7,5 km.
18. hely: sílövészet: 2×6 km + 2×7,5 km vegyes váltó: Andreea Mezdrea, András Vivien, Kovács Tamás, Marian Gabriel Folea.
20. hely: Albert Katalin – rövidpályás gyorskorcsolya, 500 m.
21. hely: Vákár Pongrácz Kriszta – rövidpályás gyorskorcsolya, 500 m.
25. hely: Ana Sofia Beschea – műkorcsolya, egyéni.
26. hely: András Vivien – sílövészet 6 km sprint; Csillag Csongor – rövidpályás gyorskorcsolya, 500 m.
28. hely: George Lucian Tepes – rövidpályás gyorskorcsolya, 1000 m, Vákár Pongrácz Kriszta – rövidpályás gyorskorcsolya, 1000 és 1500 m.
29. hely: Csillag Csongor – rövidpályás gyorskorcsolya, 1000 és 1500 m.; Andreea Mezdrea – sílövészet, 10 km egyéni; George Lucian Tepes – rövidpályás gyorskorcsolya, 500 m.
30. hely: George Lucian Tepes – rövidpályás gyorskorcsolya, 1500 m.
33. hely: Silviu Popa – snowboard, slope style.
36. hely: Fórika Szabolcs – sífutás, klasszikus sprint.
37. hely: Maria Ioana Constantin – alpesi sí, szlalom.
38. hely: Diana Andreea Rentea – alpesi sí, szlalom.
44. Silviu Popa – snowboard, Big air; Maria Ioana Constantin – alpesi sí, óriásszlalom.
46. hely: Diana Andreea Rentea – alpesi sí, óriásszlalom; Horea Andrei Olteanu – alpesi sí, szlalom.
47. hely: Maria Dumitrela Andreca – sífutás, 5 km szabad stílus.
48. hely: Marian Gabriel Folea – sílövészet, 7,5 km sprint.
50. hely: Ioana Georgiana Andreca – sífutás, 5 km szabad stílus.
52. hely: Mădălina Nicoleta Preda – alpesi sí, óriásszlalom; Florin Robert Dolhascu – sífutás, 7,5 km szabad stílus.
53. hely: Marian Gabriel Folea – sílövészet, 12,5 km egyéni; Kovács Tamás – sílövészet, 7,5 km sprint.
54. hely: Robert Grumeza – sílövészet, 12,5 km egyéni; Andreea Mezdrea – sílövészet, 6 km sprint.
55. hely: Maria Dumitrela Andreca – sífutás, 7,5 km klasszikus stílus.
57. hely: Lőrincz Eszter – alpesi sí, óriásszlalom.
58. Maria Dumitrela Andreca – sífutás, klasszikus sprint; Ioana Georgiana Andreca – sífutás, 7,5 km klasszikus stílus.
62. hely: Florin Robert Dolhascu és Ioana Geor­giana Andreca – sífutás, klasszikus sprint.
63. hely: Váncsa Szilvia – sílövészet, 6 km sprint.
64. hely: Váncsa Szilvia – sílövészet, 10 km egyéni.
66. hely: Szőke Hunor – alpesi sí, óriásszlalom; Csutak Andrea – sífutás, 5 km szabad stílus.
68. Flaviu Constantin Pavalean – sífutás, klasszikus sprint; Ioan Alexandru Bordi – alpesi sí, óriásszlalom.
70. hely: András Vivien – sílövészet, 10 km egyéni; Császár Réka – sílövészet, 6 km sprint.
71. hely: Sînziiana Ioana Mîndrilă – sífutás, klasszikus sprint és 7,5 km klasszikus stílus.
72. hely: Kovács Tamás – sílövészet, 12,5 km egyéni.
73. hely: Horea Andrei Olteanu – alpesi sí, óriásszlalom.
74. hely: Nicolae Dan Gîrbacea – sílövészet, 12,5 km egyéni; Császár Réka – sílövészet, 10 km egyéni; Flaviu Constantin Pavalean – sífutás, 7,5 km szabad stílus; Sînziiana Ioana Mîndrilă – sífutás, 5 km szabad stílus.
75. hely: Vlad Anton Danciu – alpesi sí, óriásszlalom.
77. hely: Robert Grumeza – sílövészet, 7,5 km sprint; Liviu Darius Hanganut – sífutás, 7,5 km szabad stílus.
78 hely: Nicolae Dan Gîrbacea – sílövészet 7,5 km sprint; Flaviu Constantin Pavalean – sífutás, 10 km klasszikus stílus.
80. hely: Liviu Darius Hanganut – sífutás, 10 km klasszikus stílus.
83. hely: Liviu Darius Hanganut – sífutás, klasszikus sprint

HN-összeállítás

Akár ez is tetszhet

Hozzászólások lezárva, de 1 | trackbacks és Pingbacks vannak nyitva.

Ez a weboldal Cookiekat használ a felhasználói élmény javítása érdekében Elfogadom Részletek