A Riveré lett a trófea

23

A spanyol fővárosban rendezték meg vasárnap este a dél-amerikai labdarúgó-klubcsapatok legrangosabb trófeájának, a Libertadores-kupa döntőjének visszavágóját. A két argentin csapat szurkolótáborának balhéja miatt többször elhalasztott találkozóját végül a River Plate nyerte meg.

Adél-amerikai labdarúgó-klubcsapatok legrangosabb sorozatának számító Libertadores-kupa döntőjének első felvonásán 2–2-es döntetlen született a Boca Juniors otthonában. A visszavágóra az El Monumentalban, azaz a River Plate stadionjában került volna sor, de szurkolói atrocitások miatt el kellett halasztani a mérkőzést. A dél-amerikai szövetség úgy döntött, Argentínán kívül rendezik meg a találkozót, a helyszín a madridi Santiago Bernabéu Stadion lett.
A Buenos Airestől mintegy 9600 kilométerre lejátszott vasárnap esti mérkőzésen a 44. percig kellett várni az első gólra. A Boca Juniors ellentámadásból szerezte meg a vezetést Darío Benedetto révén. A szünet után magasabb fokozatba kapcsolt a River, és a 68. percben Lucas Pratto egyenlített. A rendes játékidő végéig nem változott az állás, így összesítésben 3–3 volt az eredmény, és jöhetett a hosszabbítás. A 109. percben Juan Quinteró újra megszerezte a Rivernek a vezetést, ezt követően a Boca mindent egy lapra feltéve támadott, de az utolsó percben ellentámadásból Gonzalo Martínez megadta a kegyelemdöfést, és beállította a végeredményt.
Eredmény: Libertadores-kupa, döntő, visszavágó: River Plate – Boca Juniors 3–1 – hosszabbítás után. Kupagyőztes: a River Plate, 5–3-as összesítéssel.